همایش هانای پلنگ

 

همایش هانای پلنگ ، امروز پنج شنبه دهم اردیبهشت 94 در مجتمع رفاهی فرهنگیان ایلام با حضور و استقبال عالی مردم طبیعت دوست ایلام برگزار گردید . این همایش فرهنگی بخاطر کشتار چند پلنگ در نقاط مختلف ایران و از جمله ایلام و اگاهی دهی اجتماعی بمنظور حمایت از حیوانات و زیست بوم انها عملی شد. سالن مجتمع تکمیل و تعدادی از دوستان در طول 3 ساعت همایش سرپا ایستاده بودند . سخنران اول این همایش دوست فرهیخته و دبیر انجمن کومنوردان ایلام جناب مهدی مومنی بودند ، که نظم اکوسیستم و تاثیر هر کدام از موجودات و افریده های پروردگار اشاره نمود و دستکاری در نظم اکوسیستم را باعث تاثیر منفی بر زندگی بشر دانست .

 مدیرکل محیط زیست نیز در مورد حمایت از نهادها مردمی و کمک و همکاری مردم در ایجاد ارامش زیست بوم استان صحبت کردند .اقای حشمت منصوری شاعر بلند اوازه ایلامی نیز در خصوص طبیعت و استمداد از مردم برای حفاظت از محیت زیست شعری زیبا خواندند .دو نفر از اساتید دانشگاه نیز در این خصوص صحبت کردند و اقای جواد شوهانی خواننده خوشنام و خوش صدای ایلام نیز با اجرای موسیقی زیبایی شرکت کنندگان در همایش را به وجد اورد .گروه موسیقی نیز از بوشهر به دعوت ارشاد اسلامی در همایش شرکت کردند و سرودهایی با عنوان ایرانی و خلیج فارس اجراء کردند صدای دلنشین بندری انان باعث شادی و نشاط شرکت کنندگان شد . در پایان از محیط بانان برتر استان و دو نفر از فرهنگیان بازنشسته عضو انجمن کوهنوردی ایلام تجلیل بعمل امد .این همایش با مجری گری دوست ارجمندم جناب داریوش همتی به زیبایی انجام گرفت.

آقای مهدی نورمحمدی از مستندسازان مطرح استان و برنده سیمرغ بلورین فیلم فجر و کارگردان فیلم در پناه بلوط دقایقی درباره حیات وحش و لزوم فرهنگ سازی در حمایت و حراست از وحوش صحبت کردند و در ادامه آقای محمدرضا رستم پور از شاعران خوش ذوق و برجسته استان با خواندن اشعار کردی با لحنی زیبا و با مضمون پلنگ و محیط زیست حاضران در همایش را به وجد آوردند, همچنین حضور مجریان و گزارشگران مطرح صدا و سیما ی مرکز ایلام از جمله آقایان: حمید یعقوبیان, کوروش صادقی, داریوش همتی ,حمید صیدی , نریمان جمشیدی و خانم ها:طاهره صیدمحمدی و آرزو خانی و خبرنگاران بخش واحد خبر مرکز ایلام( که حاکی از توجه و علاقه این عزیزان به مسائل زیست محیطی است) در این همایش قابل توجه بود.

 

/ 1 نظر / 100 بازدید
احمد

سلام لوگوی زیبایی گذاشتید موفق باشید تولد مولود کعبه حضرت امیرالمومنین ع برشما مبارک