سازمانهای مردم نهاد

 دولت به دنبال تقویت سازمان‌های مردم نهاد در سراسر کشور است =====================

انتخاب نمایندگان سازمانهای مردم نهاد استانی و دستگاههای اجرایی ------------------------------- در راستای تهیه پیش نویس لایحه قانون تشکلهای اجتماعی مدنی، جلسات هم اندیشی سازمانهای مردم نهاد درکلیه استانها با حضور مدیران تشکلها و دستگاههای اجرایی برگزار می گردد. طبق اعلام دبیرخانه هیات نظارت کشور در این جلسات ضمن بررسی کلیه مواد پیش نویس لایحه قانون مذکور، سازمانهای مردم نهاد هر استان می بایستی درخصوص انتخاب یک نفر نماینده جهت شرکت در جلسات 18 الی 20 شهریورماه سالجاری که در محل وزارت کشور برگزار می گردد، اقدام نمایند. مسئولیت برگزاری جلسات با دفاتر امور اجتماعی استانداریها بوده و انتخاب و معرفی نمانیدگان نیز می بایستی تا پایان وقت اداری روز شنبه مورخ 8/6/93 انجام پذیرد. لازم بذکر است هر کدام از دستگاههای اجرایی نیز می توانند نسبت به معرفی یک نفر نماینده از یک سازمان مردم نهاد مرتبط با موضوع فعالیت دستگاه اقدام نمایند.

اما در روز چهارشنبه 93/6/4به دعوت جناب آقای دکتر مهر علیزاده نمایندگان سازمانهای مردم نهاد در محل سالن استانداری حضور یافتند و دستور جلسه هم بقولی انتخاب نماینده سازمانهای مردم نهاد بود .که ابتدا جناب آقای کلانتری معاونت محترم سیاسی امنیتی و بعد جناب آقای استاندار در رابطه با هفته دولت صحبت نمودند و مجددا"آقای کلانتری در رابطه با سازمانهای مردم نهاد بیاناتی ایراد و یکی از منتخبین خودشان در نهضت سواد آموزی و بعد یکی از کارمندان بانک بظاهر نماینده شواری شهر و به انتصاب نماینده سمن ها به گزارش عملکردهای کذب پرداختند و در نهایت که وقت جلسه به پایان رسید و مسئولین محترم تشریف بردند .منشی دفتر امور اجتماعی استانداری اعلام کردند که شما باید به دونفری که ما اعلام میکنیم رای دهید دونفری که وابسته به خودشان و در سازمانهای مردم نهاد جایگاهی ندارند در صورتیکه جناب آقای مومنی از انجمن کوهنوردان ایران (نمایندگی ایلام )کاندیدا بودند حذف و آقایی که خود را نماینده سمن ها قلمداد کرده وهر ساله مبالغ هنگفتی بعنوان پاکسازی مخور در منابع طبیعی و ماموریت شرکت در جلسات بجیب می زند بعنوان کاندید معرفی که با اقدام انقلابی نمایندگان این جلسه به وقت دیگر موکول شد.

 

 

 

 

 

بابایادگار (مقبره و بارگاه بابایادگار، باوایاگار) ========================

تیمی از انجمن کوهنوردان ایلام (گروه ب ) به سر پرستی جناب آقای عبدالحمید حیدری در روز پنجشنبه 6شهریور ماه راس ساعت 7 صبح به مقصد بابا یادگار با یک دستگاه مینی بوس به تعداد18 نفر عازم منطقه سر پل ذهاب شدند . یکی از نقاط بسیار دیدنی شهرستان سرپل ذهاب (در حال حاضر دالاهو) است و بعد بابایادگار محلی زیارتی و تفریحی که مقبره یکی از بزرگان فرقه اهل حق در آنجا قرار دارد. مراسم ها و آیین های مختلفی در ایام سال در این محل انجام می گیرد .که دیدنیست . بابایادگار در فاصله حدود 40 کیلومتری سرپل ذهاب و بر امتداد جاده ریجاب قرار دارد. جاده ریجاب حدود 15 کلیلومتری جاده سرپل ذهاب به کرمانشاه جدا شده و به سمت دهستان های سرسبز و خوش آب و هوای ریجاب می رود. قسمتی از جاده مذکور آسفالته بوده و مابقی راهی نه چندان مناسب است. بابایادگار در آخرین نقطه از این جاده قرار دارد و برای رسیدن به مقبره و قسمت های تفریحی باید دقایقی پیاده راه را طی نمود. علاوه بر مقبره، درختان کهنسال و سر به فلک کشیده و چشمه های جوشان از جمله دیدنی های منطقه هستند. وزش یک نسیم خنک.درکنار چشمه ها و مناظر زیبای طبیعت.

 

 

/ 1 نظر / 175 بازدید
رامین نجیب

سلام خسته نباشین ایشالله که خوش گذشته باشه من هم اینجا اومدم خیلی منطقه زیباییه بخصوص اب همون چاه که بیرون میاد که مردم بومی اون منطقه میگن غسل گاه سر امام حسین هست کهه به سوی شام رفتن اونجا سر مبارک امام حسین رو غسل دادن..رسم اب غسل گاه اینه که جام رو بندازی تو چاه و اگه پر اب برگشت یعنی به مراد دلت میرسی و اب رو میخوری اگه جام غرق شد و برنگشت معنیش برعکسه