با نام و یاد خداوند متعال

در روز جمعه مورخه 92/9/1تعداد 54 نفراز اعضای انجمن کوهنوردان ایلام و گروه کوهنوردی ایوان و هیات کوهنوردی اسلام آباد غرب راس ساعت 8 صبح به منظور صعود به قله کلهر (کچل) در منطقه گوور (سرمست ) ازروستای میر مینگه واقع در 15 کیلومتری گوور حرکت نمودیم که در ابتدای مسیر آقای عظیمی رئیس هیات اسلام آباد در رابطه با معرفی قله و منطقه مطالبی بیان نمودن سپس همنوردان در صفی منظم با سرقدمی آقای عظیمی و همراهی آقای طالبی و دیگر همنوردان اسلام آبادی مسیر دره شیطان بازار را در پیش گرفتند مسیر پاکوب و دارای شیبی تند می باشد که راس ساعت 13 به قله صعود نمودیم پس از استراحت و نماز وناهار ساعت 2/5 برگشت را از مسیر دیگر که (مسیر بسیار دشوار و صعب العبور بود) آغاز کرده و در ساعت 18 به روستای داودیان رسیدیم و همگی سوار مینی بوس شده وبطرف اسلام آباد - ایوان -ایلام برگشتیم .

پوشش گیاهی منطقه :درختان کهنسال بلوط /ارجن / کیکم و زالزالک ...

وزیستگاه مناسبی برای حیواناتی نظیر: خرس . گراز . روباه . شغال.

و پرندگانی چون: کبک . کبوتر ...

از نظر زمین شناسی: سنگهای تشکیل دهنده آهکی و رسوبی است

وجه تسمیه کوه کچل: این است که دامنه آن دارای پوشش گیاهی فراوان اما بالای قله عاری از پوشش گیاهی و صخره ایست.

ارتفاع قله: 2350 متر می باشد که ایل کلهر در دو طرف شمال و جنوب قله ساکنند. به همین مناسبت قله را قله ی کلهر می نامند.

در پایان از همنوردان عزیز عضو هیات کوهنوردی اسلام آبادبخصوص  آقایان اکبر عظیمی و ستار طالبی که در این برنامه مارا یاری نمودند کمال تشکر و قدر دانی را می نمائیم به امید صعود های دیگر....

تصاویری تقدیم میشود:

 

 

 

 

 

 

 

 

/ 2 نظر / 125 بازدید
ک.آ

بسیار زیبا ست در کوه و کوه نوردی بویژه عکسهای قشنگی داشت خاطرات دوران کوهنوردی را تداعی میکند

جلال

شلم و مانشت لرزیده زیر پاتان . چونکه رحمانی هست باهاتان . گروهش هستند با محبت . نمیذارند بر سر کسی منت . نیست در وجودش نقاق و دورویی . الحق که استاد و سردار گروهی .